23. listopadu 2021

Barrande Fellowship Program je stipendijní program na podporu výjezdů českých studentů doktorského studia do Francie a francouzských doktorandů do Česka. Vyjet mohou studenti doktorského studia zapsaní na české VŠ. Program je určen studentům Ph.D. všech oborů a nabízí stipendijní podporu pro krátkodobé výzkumné stáže v délce 1 - 3 měsíce na francouzských univerzitách nebo pro doktoráty pod dvojím vedením "cotutelles".

Program je určen i nefrankofonním studentům za předpokladu, že francouzský školitel/pedagog souhlasí se studiem či výzkumnou stáží v angličtině.

Na pobyt získá student české vysoké školy stipendium ve výši 1 000 eur měsíčně.

Uzávěrka přihlášek je 4. února 2022. Studující své přihlášky podávají přímo DZS AIA. Bližší informace jsou dostupné zde.

Informační webinář

• Informační webinář pro zájemce z českých VŠ se uskuteční dne 9. prosince 2021 od 11:00.

• Zájemce, kteří se chtějí webináře zúčastnit, prosíme o vyplnění registračního formuláře do 8. prosince, 12:00.

Vyžaduje-li v případě externích nabídek či individuálně zajišťovaných pobytů daná instituce potvrzení/nominaci/doporučení ze strany zahraničního oddělení FHS UK, je třeba zahraniční oddělení požádat s dostatečným předstihem (doporučujeme minimálně 20 pracovních dní) a žádost řádně doložit - podrobné informace k postupu najdete zde.