14. dubna 2021

Odbor zahraničních vztahů RUK vyhlašuje výběrové řízení pro stipendijní studijní pobyt na University of Luxembourg v letním semestru akademického roku 2021/2022. Výběrové řízení se týká studentů bakalářského a magisterského stupně studia. Univerzita Karlova může nominovat jednoho studenta/studentku, který/á má zájem o semestrální pobyt na University of Luxembourg coby tzv. Free Mover.

Studující mají možnost získat stipendium ve výši 500 eur měsíčně a ubytování zdarma na koleji univerzity po dobu studia. Po stipendistech bude vyžadováno uhrazení školného, které na University of Luxembourg činí 200 eur za semestr (400 eur/semestr pro 1. rok studia).

K výběrovému řízení studenti nahrají do online aplikace následující dokumenty (v angličtině):

• životopis (s aktuálními kontakty: e-mail, mobil)

• motivační dopis

• konkrétní studijní plán (výběr předmětů)

• doporučující dopis z katedry

• aktuální výpis studijních výsledků za celé studium na VŠ (v ČJ nebo AJ)

• celkový studijní průměr za celé studium na VŠ

• doklad o jazykové způsobilosti alespoň na úrovni B2 (pro jazyk, ve kterém je vyučován zvolený program na University of Luxembourg)

Studenti si na webových stránkách nebo dotazem na předem zjistí, zda program, na který se chtějí hlásit, je přístupný pro přijíždějící zahraniční studenty. Zároveň zde jsou uvedeny požadavky na přijetí pro jednotlivé programy.

Příjem přihlášek studentů prostřednictvím online aplikace: 14. dubna - 10. května 2021 včetně.

Více informací naleznete na stránkách Rektorátu UK.