21. prosince 2019

Program nesoucí jméno Jana Patočky má za cíl podporovat výzkum inspirovaný životem, dílem a odkazem tohoto významného českého filozofa. Je určen pro české badatele, kteří pracují na vlastním výzkumu v oblasti humanitních a sociálních věd.

Vybraní kandidáti budou pozváni na 6 měsíců na vídeňský Institut humanitních věd (Institut für die Wissenschaften vom Menschen) v termínu mezi červencem 2020 a červnem 2021. Stipendium, z kterého si uchazeči hradí všechny relevantní výdaje, činí 2000 EUR měsíčně. Institut také zdarma zajišťuje kancelářské prostory nebo přístup k internetu a výzkumným zdrojům.

Více informací spolu s relevantními dokumenty najděte na oficiálních stránkách Institutu. Uzávěrka přihlášek je 1. února 2020.