20. ledna 2020

Mezi Českou republikou a Francií došlo k podepsání dohody o společném stipendijním programu, v rámci kterého byla vypsána nová stipendijní nabídka. Stipendia umožní absolvovat vybraným studentům výzkumný pobyt ve Francii pod vedením francouzského pedagoga. Doktorandi se mohou hlásit na dva druhy mobilit: (a) doktorské studium pod dvojím vedením /cotutelle/ (celkem 15 měsíců po dobu tří let), (b) krátkodobý pobyt (1 až 3 měsíce).

Dům zahraniční spolupráce organizuje pro zájemce o stipendium informační schůzku ve čtvrtek 23. ledna 2020 od 13 hodin. Na schůzku je nutné registrovat se prostřednictvím registračního formuláře.

Podrobné informace ke studiu ve Francii a pokyny pro podání přihlášky včetně seznamu požadovaných dokumentů jsou k dispozici na webových stránkách AIA zde. Zájemci zašlou požadované dokumenty elektronicky na adresu aia@dzs.cz a sciences.prague@gmail.com v kopii nejpozději 14. února 2020 do 18 hodin. Vybraní kandidáti budou pozváni před výběrovou komisi, aby svůj výzkumný záměr blíže představili. Tato část výběrového řízení proběhne ve dnech 30. 3. až 1. 4. 2020 v sídle Domu zahraniční spolupráce.