19. listopadu 2020

Bakala Foundation i letos podpoří nadané studenty z České republiky, kteří chtějí studovat ucelené bakalářské či magisterské programy na prestižních zahraničních univerzitách. Stipendium je určeno studentům, kteří prokážou motivaci ke studiu, výborné dosavadní́ akademické výsledky a potřebu stipendia k uskutečnění studia. O stipendium můžou žádat občané České republiky, případně uchazečům s trvalým pobytem v ČR, ve věku maximálně̌ 33 let ke dni uzávěrky přihlášek daného ročníku.

Online přihláška je dostupná na webu nadace a musí obsahovat osobní údaje žadatele, akademické výsledky, mimoškolní́ aktivity, studijní plán a esej. Zahrnuje také odhadovaný rozpočet studia a čestné prohlášení o příjmech rodiny uchazeče. Její́ součástí musí́ být jeden nebo dva doporučující dopisy od pedagogů/mentorů.

Přihlášky do programu Scholarship je letos možné podávat do 18. ledna 2021 prostřednictvím online formuláře na webu. Uchazeči budou vyrozuměni o výsledcích prvního kola a případném postupu k ústním pohovorům během května 2021. Více informací najdete na oficiálním webu nadace.