7. dubna 2021

Podobně jako v uplynulých letech nabízí naše partnerské univerzity v Německu a Švýcarsku několik stipendijních pobytů na akademický rok 2021/2022 pro studující a doktorandy v rámci meziuniverzitní spolupráce. Uzávěrka přihlášek na níže uvedené univerzity byla stanovena na

25. dubna 2021. Podrobnější informace a požadované dokumenty k přihlášce na vybrané univerzity naleznete zde.

Upozorňujeme, že vzhledem k velice netradiční situaci kolem světové epidemie COVID-19 je UK v rámci aktuálního výběrového řízení nucena upravit metodiku. Vedení UK rozhodlo, že v případě zrušené mobility z důvodu COVID budou mít všichni stávající vybraní studenti možnost posunout danou mobility o jeden až dva semestry. Z tohoto důvodu může tedy nastat situace, že tito studenti zaberou volná místa studentům v rámci dalších výběrových řízeních. Abychom se na tuto eventualitu připravili a nikoho nepoškodili, tak výjimečně žádáme, abyste si v rámci výběrového řízení při podání žádosti zvolili navíc jednu univerzitu jako náhradní řešení, pokud to Vaše situace a preference umožňují. V případě, že jiná než první volba pro Vás nebude přicházet v úvahu, počítejte prosím s tím, že na dané univerzitě nemusí být volné místo.