Buddy


 • Chtěli byste se setkávat se studenty z celého světa?

 • Využili byste rádi svoje znalosti angličtiny nebo jiného jazyka?

 • Máte pocit, že na FHS není snadné seznámit se s novými lidmi?

 • Zajímalo by vás, jaké to je žít a studovat v cizí zemi?


Pak je program Buddy právě pro Vás! :)


Kdo je to buddy?

Buddy je student FHS, který se věnuje zahraničním studentům přijíždějícím na FHS z různých zemí Evropy i celého světa. Vyzvedává studenty na letišti/nádraží, doprovází je na kolej / do bytu a během prvních dnů po příjezdu jim může poradit, jak se zorientovat ve městě, a seznámit je se životem v ČR a v Praze.


Podrobnější informace:

Buddy Guide 2019/20: průvodce pro buddíky připravený ve spolupráci ESN CU Prague a zahraničního oddělení FHS.


Co vás čeká:

 • zajímavá zkušenost a nový pohled na studium a život v Praze

 • nová přátelství a kontakty

 • setkání s mezinárodním prostředím a novými kulturami z pohodlí ČR

 • procvičení a zdokonalení cizího jazyka (dle vlastního výběru)


A co na to studenti, kteří již jako buddy působí? "Vidím v tom smysluplnou volnočasovou aktivitu, která mě baví."

Čeští studenti se také mohou spolu se zahraničními studenty účastnit společných akcí, které podniká například program UPCES nebo studentský spolek ESN CU Prague v rámci UK.


Jaké je to býti buddym? v programu UPCES se můžete dočíst v článku na Ukáčku.cz


Kdy:

V zimním semestru 2019/20 přijížděli zahraniční studenti zejména v týdnu před 16. zářím 2019, tak aby se mohli zúčastnit úvodního Orientačního týdne pro přijíždějící studenty, který pořádálo zahraniční oddělení FHS ve dnech 17.– 20. září 2019.


Informace o ak. roce 2020/2021 budou upřesněny.


Co mám udělat, pokud se chci stát buddym?

 • Zaregistrujte se webové aplikace Broaddy. Po přihlášení si pak můžete vybírat zahraniční studenty, které byste si chtěli vzít na starost.Pro zachování soukromí se kontaktní informace daného studenta zobrazí až když se u něj zapíšeš jako jeho buddy. Samotná registrace vás k ničemu nezavazuje: buddy se z vás stává ve chvíli, kdy si vyberete zahraničního studenta.

 • Máte zájem o studenty z USA? Pak můžete kontaktovat přímo .


Kontakt:


Chcete víc? Staňte se studentskýcm ambasadorem!


Pokud máte zájem o dlouhodobější a intenzivnější spolupráci se zahraničními studenty, kontaktujte nás na (jako předmět uvěďte "Studentský ambasador"). Vaši pomoc velmi oceníme zejména během orientačního týdne před začátkem každého semestru. Více informací o našich studentských ambasadorech najdete zde.


Jací zahraniční studenti studují na FHS?


 • studenti přijíždějící na FHS na 1 či 2 semestry v rámci výměnných programů Erasmus+ (Evropa), meziuniverzitních dohod (USA, Nový Zéland, Austrálie, Japonsko, apod.) a dalších.

 • studenti z USA, kteří přijíždějí studovat semestrální program UPCES – v případě zájmu kontaktujte přímo .


ESN CU Prague


ESN CU Prague je neziskové sdružení studentů Univerzity Karlovy, které se na principu dobrovolnictví věnuje integraci zahraničních studentů na univerzitě. Pomáhá zahraničním studentům lépe se zorientovat v českém prostředí, zpříjemnit jim zdejší pobyt a seznámit je s českou kulturou. Jeho cílem je také sbližovat zahraniční a české studenty a napomáhat v procvičování cizích jazyků přirozenou konverzační formou s rodilými mluvčími, Čechy i studenty ze zahraničí.


Kromě buddy programu ESN CU Prague pořádá spoustu aktivit během semestru – orientační týden na začátku roku a potom výlety, exkurze, společenské, kulturní a sportovní aktivity a mnoho dalšího v průběhu semestru. Na tyto akce jste vřele zváni – ať už jako účastníci, nebo časem i jako (spolu)organizátoři. Přijďte se tedy na některou z akcí v začátku semestru podívat, procvičte si jazyky a potkejte spoustu sympatických cizinců! :)


Zaujaly vás aktivity ESN CU Prague? Přijďte na informační schůzku nebo napište na adresu .Poslední změna: 3. srpen 2020 13:00 
Sdílet na:  
Kontakt

Zahraniční oddělení

Fakulta humanitních studií

Univerzita Karlova

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - LibeňFB: Zahraniční oddělení FHS UKNewsletter