25. listopadu 2022

Francouzský institut v Praze a MŠMT oznamují zahájení výměnného mobilitního programu mezi Francií a Českou republikou 2023 pro studenty doktorského studia "Barrande Fellowship Programme".

Program je určen studentům Ph.D. všech oborů a nabízí stipendijní podporu pro krátkodobé výzkumné stáže v délce 1 - 3 měsíce na francouzských univerzitách nebo pro doktoráty pod dvojím vedením "cotutelles".

Uzávěrka přihlášek je 12. února 2023. Studující své přihlášky podávají přímo DZS AIA. Bližší informace jsou dostupné zde.

Informační webinář

• Informační webinář pro zájemce z českých VŠ se uskuteční dne 7. prosince 2022 od 11:00.

• Zájemce, kteří se chtějí webináře zúčastnit, prosíme o vyplnění registračního formuláře do 6. prosince, 12:00.

Vyžaduje-li v případě externích nabídek či individuálně zajišťovaných pobytů daná instituce potvrzení/nominaci/doporučení ze strany zahraničního oddělení FHS UK, je třeba zahraniční oddělení požádat s dostatečným předstihem (doporučujeme minimálně 20 pracovních dní) a žádost řádně doložit - podrobné informace k postupu najdete zde.

English

The Embassy of France to the Czech Republic and the Czech Ministry of Education, Youth and Sports (MYES) coordinate the Barrande fellowship programme, the exchange mobility programme for Ph.D. students between the Czech Republic and France.

The call is open to PhD students of all scientific fields. The programme funds “cotutelles” and short-term research stays (1-3 months).

The application deadline is February 12th, 2023. Further information is available here.

Webinar

• For those interested and to learn more about the Barrande Fellowship Programme, the webinar will be held on December 7, 2022 from 11 AM.

• Those interested are aske to register via this link by December 6, 2022, 12 PM.

In case your application requires a confirmation/nomination/recommendation from the CU FHS International Office, make sure to request any such document sufficiently in advance (we recommend min. 20 working days) with all of the supporting documentation.