10. února 2021

Rádi bychom Vás informovali o stipendiích na jazykové a odborné kurzy (letní a zimní školy) pro studenty vysokých škol a vědce z České republiky od Česko-bavorské vysokoškolské agentury.

Stipendium zahrnuje poplatek za kurz pro studenta veřejné vysoké školy v ČR při účasti na jazykovém či odborném kurzu (letní/zimní škole) na veřejné vysoké škole v Bavorsku. Dále lze v odůvodněných případech poskytnout příspěvek na ubytování ve výši max. 400 € (pokud není zahrnuto v poplatku za kurz).

O stipendium se mohou ucházet studenti, doktorandi, vyučující a vědci veřejných vysokých škol z České republiky. Při žádosti o stipendium na kurz němčiny se předpokládá znalost jazyka alespoň na úrovni B1.

Podat žádost je možné do 25. 3. 2021 poštou i e-mailem na adresu BTHA. Více informací naleznete na stránkách organizace.

Zahraniční oddělení

Fakulta humanitních studií