19. února 2021

Studenti BSP, MSP nebo DSP a akademičtí pracovníci mohou žádat o stipendium na studijní nebo přednáškový/výzkumný pobyt v Rumunsku, Lotyšsku, Bulharsku nebo v Gruzii do 8. 3. do 12 hodin. Nabídka není specifikována na konkrétní vysoké školy v zahraničí. Předpokládá se, že si uchazeči/ky sami/y vyhledají kontakty, o které mají zájem.

Rumunsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia pro studenty BSP a MSP činí 7.700 Kč měsíčně, pro studenty DSP 8.000 Kč měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí studijní a přednáškové pobyty v délce až do 1 měsíc. Výše stipendia činí 8.500 Kč měsíčně.

Lotyšsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 10 měsíců. Výše stipendia pro studenty BSP a MSP činí 500 Eur měsíčně, pro studenty DSP 670 Eur měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí studijní a přednáškové pobyty v délce až do 4 týdny. Výše stipendia činí 30 Eur za den + 300 Eur měsíčně na ubytování.

Bulharsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je pro studenty BSP a MSP činí 6.500 Kč měsíčně, pro studenty DSP 6.700 Kč měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí studijní, výzkumné a přednáškové pobyty v délce 1 až 3 měsíce.

Gruzie nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je pro studenty BSP, MSP a DSP činí 800 GEL měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí výzkumné a přednáškové pobyty v délce až do 1 měsíc. Výše stipendia činí 800 GEL měsíčně.

Více informací naleznete zde.