15. ledna 2021

FHS UK vyhlašuje výběrové řízení na stipendijní měsíční studijní pobyty na University of Bergen v Norsku a University of Iceland na Islandu v rámci Fondů EHP. Mobilita je určena studentům bakalářského nebo navazujícího magisterského studijního programu.

• Termín mobility: mobilita proběhne kombinovanou formou, začne online v letním semestru 2021 účastí na distanční výuce a bude pokračovat výjezdem v srpnu 2021

• Náplň mobility: studium norštiny nebo práce na bakalářské/diplomové práci

Stipendium:

• Norsko: 6 875 Kč na cestu a 30 000 Kč na pobyt v délce 1 měsíc

• Island: 9 000 Kč na cestu a 30 000 Kč na pobyt v délce 1 měsíc

Abyste se mohli do výběrového řízení zapojit, je třeba splňovat tyto základní podmínky:

1. Aktivní studium na FHS UKbakalářském nebo navazujícím magisterském studijním programu

2. Absolvent kurzů Norský svět I. anebo Četba staroseverských textů

Přihláška k výběrovému řízení: motivační dopis

Uzávěrka přihlášek: podepsaný motivační dopis je třeba zaslat e-mailem na zahraniční oddělení FHS do 25. ledna 2021 do 12:00.

Výběrové řízení: došlé přihlášky posoudí komise složená z vedoucí a členů Katedry jazyků a literatury a zahraničního oddělení FHS.

Počet míst: 2 (University of Bergen), 1 (University of Iceland)

Další informace ohledně náplně mobility a podmínek lze získat u (vedoucí Katedry jazyků a literatury a vyučující kurzu Četba staroseverských textů).