24. září 2021

Stipendia Německé akademické výměnné služby (DAAD)

DAAD nabízí řadu stipendií pro různé cílové skupiny – pro studenty bakalářských programů od 2. ročníku, studenty magisterských a doktorandských programů, vysokoškolské pedagogy a vědecké pracovníky.

U většiny studijních a výzkumných pobytů (delších a kratších) je termín podání žádostí 15. listopadu 2021.

Více informací naleznete zde.

• Webinář ke studijním a výzkumným pobytům: 4. listopadu 2021, 16:00 – 17:00 hod.

Webinář je zaměřen na praktické informace pro zájemce o stipendia DAAD na akademický rok 2022/2023. Na webináři představí vybrané stipendijní programy DAAD:

• studijní stipendia pro absolventy všech vědních oborů

• výzkumná stipendia pro doktorandy a postdoktorandy

• výzkumné pobyty pro VŠ-učitele a vědce

• nová pozvání pro bývalé stipendisty

Webinář proběhne online přes platformu Webex. Pokud máte zájem, vyplňte prosím do 3. listopadu 2021 online registrační formulář.

Webinář k letním kurzům – 8. listopadu 2021 v 16 hod.

Online registrace zde.

Informace k webinářům naleznete na stránkách DZS v sekci Události.

Vyžaduje-li v případě externích nabídek či individuálně zajišťovaných pobytů daná instituce potvrzení/nominaci/doporučení ze strany zahraničního oddělení FHS UK, je třeba zahraniční oddělení požádat s dostatečným předstihem (doporučujeme minimálně 20 pracovních dní) a žádost řádně doložit - podrobné informace k postupu najdete zde.