16. dubna 2021

Fulbrightova komise nabízí stipendia pro postgraduální studium a výzkum v USA. Stipendium je určeno pro studium či výzkum na úrovni Master nebo Ph.D. ve Spojených státech pro všechny obory s výjimkou klinické medicíny a programů MBA a LLM.

Hlásit se lze na:

• Výzkumný pobyt (visiting research student) pro práci na samostatném vlastním výzkumném projektu, např. dizertační práci,

• Absolvování celého studia (degree student) vedoucí k zisku titulu na americké univerzitě, stipendium pokrývá pouze první rok studia,

• Studijní pobyt (non-degree student) nevedoucí k zisku titulu.

Stipendium je určeno studentům, kteří ukončí bakalářské studium a v USA by chtěli absolvovat magisterské či doktorské studium, nejobvyklejší je však roční výzkumný pobyt.

Více informací naleznete na webových stránkách Fulbrightovy komise a zde.

Uzávěrka přihlášek: 1. 9. 2021 (a také 1. 2. 2022).

Pro zájemce o stipendia Fulbrightovy komise na rok 2022/2023 jsme připravili sérii prakticky zaměřených webinářů k jednotlivým programům. Účastnit se jich budou také čerství absolventi a současní stipendisté, kterých se můžete ptát na zkušenosti z pobytu, přijímacího řízení, a nás se zase můžete vyptat na vše ostatní, co s programem, přihláškou a pobytem v USA souvisí.

Webináře budou probíhat formou on-line zoom setkání.

Pro přihlášení je potřeba odeslat registrační formulář nejpozději tři dny před konáním akce.

27. dubna 15:00 hod. - Stipendium pro studium a výzkum v USA: pro studenty magisterského a vyššího stupně studia