30. ledna 2020

Máme pro vás dobré zprávy! Včera odsouhlasil Evropský parlament přijetí dohody o vystoupení Velké Británie z EU. To znamená, že nenastane varianta "no deal" Brexitu a tento rok zůstává v rámci Erasmu vše při starém. Toto přechodné období platí do 31.12.2020.

Co to znamená pro vás pokud se chcete přihlásit na Erasmus? Je to jednoduché – pobyty v zimním semestru budou probíhat beze změny v rámci Erasmu. Přihlášky však můžete podávat i na letní semestr. Pokud by došlo k jakýmkoli změnám, dostanete stipendium ve stejné výši jako v rámci Erasmu (ale je možné, že proběhne formálně mimo hlavičku programu).

I přes to všechno vám však doporučujeme vyjíždět v zimním semestru. Minimálně co se týče víz a pojištění bude v zimním semestru vše stejně snadné jako kdybyste vyjížděli do jakéhokoli jiného státu EU.

Více o Erasmu najdete na našem webu.