20. dubna 2020

Zahraniční oddělení FHS UK vyhlašuje výběrová řízení na studijní pobyty na vybraných univerzitách v Austrálii, Japonsku a na Novém Zélandu v akademickém roce 2020/21. Uzávěrka přihlášek pro letní semestr akademického roku 2020/2021 na níže uvedené univerzity byla stanovena na 2. 5. 2020. Podrobnější informace o vybraných partnerských univerzitách a požadované dokumenty k přihlášce naleznete zde. Další informace naleznete také u jednotlivých univerzit na stránkách RUK. Dokumenty zasílejte na e-mailovou adresu  .

Studijní pobyty v rámci meziuniverzitní spolupráce nezakládají nárok na stipendium, ale studenti si mohou zažádat o příspěvek z Fondu mobility UK či v rámci fakultní soutěže FHS. Podrobnější informace naleznete zde.

AUSTRÁLIE:

• Griffith University • Macquarie University • University of Melbourne • University of Queensland

JAPONSKO:

• Tokyo University of Foreign Studies (TUFS)

NOVÝ ZÉLAND:

• Otago University

Upozorňujeme, že vzhledem k velice netradiční situaci kolem světové epidemie COVID-19 je UK v rámci aktuálního výběrového řízení nucena upravit metodiku. Vedení UK rozhodlo, že v případě zrušené mobility z důvodu COVID budou mít všichni stávající vybraní studenti možnost posunout danou mobility o jeden až dva semestry. Z tohoto důvodu může tedy nastat situace, že tito studenti zaberou volná místa studentům v rámci dalších výběrových řízeních. Abychom se na tuto eventualitu připravili a nikoho nepoškodili, tak výjimečně žádáme, abyste si v rámci výběrového řízení při podání žádosti zvolili navíc jednu univerzitu jako náhradní řešení, pokud to Vaše situace a preference umožňují. V případě, že jiná než první volba pro Vás nebude přicházet v úvahu, počítejte prosím s tím, že na dané univerzitě nemusí být volné místo.