24. února 2022

FHS UK vyhlašuje výběrové řízení na stipendijní měsíční studijní pobyt s prvky praktické stáže na Sámské vysoké škole v severním Norsku (Sámi University of Applied Sciences) v rámci Fondů EHP. Mobilita je určena studentům bakalářského nebo navazujícího magisterského studijního programu.

Termín mobility: volí student sám v období květen-červen nebo srpen 2022

Náplň mobility: individuální studium nebo práce na bakalářské/diplomové práci s cílem prohloubení znalostí o sámské kultuře a společnosti

Výše stipendia: 9 000 Kč na cestu a 30 000 Kč na pobyt v délce 1 měsíc

Abyste se mohli do výběrového řízení zapojit, je třeba splňovat tyto základní podmínky:

Přihláška k výběrovému řízení: motivační dopis (do 1 strany)

Uzávěrka přihlášek: podepsaný motivační dopis je třeba zaslat e-mailem na zahraniční oddělení FHS do 5. dubna 2022 do 12:00

Počet míst: 1

Více informací je k dispozici zde. Další informace ohledně náplně mobility a podmínek lze získat u PhDr. Venduly Vlkové Hingarové, Ph.D. (vyučující kurzu Sámský jazyk, kultura a společnost).