26. ledna 2024

Výběrové řízení na účast na letní škole „The Circulation of Texts in the Middle Ages“ na University of Iceland (Reykjavík)

Katedra jazyků a literatury FHS UK vyhlašuje vyběrové řízení na účast na letní škole „The Circulation of Texts in the Middle Ages“ na University of Iceland (Reykjavík).

"This course explores the circulation of texts in the Middle Ages, in particular the means, pathways, and patterns of transmission across Europe. The course is configured as a collaborative effort between the participating institutions with lectures planned in the mornings and workshops focused on a specific topic in the afternoons. Each lecture will approach the larger topic of the course from a different perspective, providing students with a sense of the multiple facets of the circulation of texts, including issues such as mediation of texts in manuscripts, the transmission of narrative motifs, and the role of translation and adaptation in textual transmission more broadly. We will explore the networks that existed across Europe and beyond and how these aided in the transmission of narrative material in the Middle Ages. Each workshop will in turn draw on the lecture to provide a focused approach to a particular aspect of textual circulation and its broader societal impacts."

Termín: 22.–29. května 2024

Počet kreditů: 5 ECTS

Počet míst: 7

Kontakt: (Katedra jazyků a literatury)

Celkový program je ke stažení zde.

Základní podmínky výběrového řízení:

1. aktivní studium na FHS UK v bakalářském nebo navazujícím magisterském studijním programu

2. absolvent / absolventka předmětu z oblasti středověku

Plánované psaní kvalifikační práce v tomto oboru je výhodou.

Přihláška k výběrovému řízení: motivační dopis (do 1 strany) v anglickém jazyce

Uzávěrka pro podání přihlášek: 21. února 2024 včetně

Motivační dopis zašlete e-mailem ve formátu PDF na . Musí být doručen nejpozději do termínu uvedené uzávěrky.

Výběrové řízení: přihlášky posoudí komise složená z členů Katedry jazyků a literatury a zahraničního oddělení FHS.

Vybraní studující získají na účast stipendium, je třeba však také počítat s vlastním dofinancováním.

Letní škola je realizována v rámci Erasmus+ projektu spolupráce Multilingual Europe: Communicating (in) the Middle Ages (COMMA), do nějž je zapojena Katedra jazyků a literatury prostřednictvím příslušných akademických pracovníků.