Studentští ambasadoři


Zahraniční oddělení pořádá každý semestr (kromě mnoho jiného) také orientační týden pro zahraniční studenty. Zejména během orientačních týdnů, ale také v průběhu semestru nám pomáhá úžasný tým studentských ambasadorů, díky kterým může být náš přístup k zahraničním studentům vskutku individuální.


Moc děkujeme za vaši pomoc!


Helena Čechurová (Studium humanitní vzdělanosti)


"Za možnost být několik let součástí zahraničního týmu na FHS UK jsem vděčná. Přineslo mi to především spousty zážitků, nových kontaktů a měla jsem tak možnost nahlédnout do téměř všech koutů světa a poznat nejrůznější kultury a zvyky.


Odnáším si z toho to, že vycestovat během studia je skvělé, ať už je to odkudkoliv a kamkoliv. Líbilo se mi, že se zahraničními studenty jsme vždy našli společnou řeč. Ačkoliv jsme každý z jiné země či dokonce kontinentu, tak ve většině případech chceme stejné věci. Poznávat a bavit se. Pokud si chcete obohatit studentský život, rozšířit obzory a získat známé po celém světě, tak ambasadorování doporučuji. Ambasadorování je skvělý způsob, jak poznat školu z jiného úhlu."


Martin Dolský (Studium humanitní vzdělanosti)


Michaela Horná (Studium humanitní vzdělanosti)


"Když mě Véronique oslovila s tím, jestli nechci být pro letošní semestr ambasadorkou pro nové zahraniční studenty, byla jsem nadšená. Zároveň jsem ale měla obavy, jestli budu umět vše správně říct anglicky, jestli budou studenti v pohodě a jestli se vyznám na pojišťovně. Vše jsme ale společně zvládli a krom povinností byla i zábava. Když se teď potkáme ve škole, máváme na sebe přes půlku chodby a když je čas, prohodíme pár vět. Sama pro sebe jsem si odnesla zkušenosti, které snad brzy využiju při svém Erasmu."


Tereza Kostlánová (Studium humanitní vzdělanosti)


"Kromě neocenitelné možnosti poznat nové lidi z různých koutů světa, a kromě toho, že mě to moc bavilo, mi pomoc s organizací orientačního týdne ukázala, že jsem schopna určitého vedení skupiny lidí, což je dle mého názoru velmi užitečná vlastnost do mého budoucího života. Navíc jsem získala spoustu nových přátelských kontaktů z mnoha různých zemí světa, včetně města, kam pojedu na Erasmus, což je vždy obrovskou výhodou."


Adéla Procházková (Sociální a kulturní ekologie)


Marie Sojková (Sociální a kulturní ekologie)


Klára Šedivá (Studium humanitní vzdělanosti)


"Nabídku ambasadorování jsem přijala, protože jsem chtěla získat zajímavou zkušenost a procvičit si cizí jazyk. Trochu jsem se bála vysvětlování zahraničním studentům v angličtině, ale bylo to úplně v pohodě, studenti jsou moc milí a se vším pomůžou. Navíc jsem rozšířila okruh svých přátel a (pro mě nečekaně) jsem se taky skamarádila se spolu-ambasadory. Byla to moc fajn zkušenost, doporučuji!"


Adam Šimek (Německá a francouzská filosofie)


Martina Tvrzová (Studium humanitní vzdělanosti)Poslední změna: 9. prosinec 2019 13:28 
Sdílet na:  
Kontakt

Zahraniční oddělení

Fakulta humanitních studií

Univerzita Karlova

U Kříže 8

158 00 Praha 5


zahranicni@fhs.cuni.cz


Kancelář 6018 (6. patro, budova B)

(+420) 251 080 334

FB: Zahraniční oddělení FHS UKNewsletter