Studentští ambasadoři


Zahraniční oddělení pořádá každý semestr (kromě mnoho jiného) také orientační týden pro zahraniční studenty (v zimních semestrech v druhé polovině v září, v letních semestrech pak v první polovině února).

Zejména během orientačních týdnů nám pomáhá úžasný tým studentských ambasadorů, kteří se zapojují do seznamovacích aktivit, doprovázejí studenty při vyřizování praktických záležitostí, pomáhají studentům zorientovat se v Praze i na univerzitě a podílejí se také na prezentacích v rámci týdne.

Díky studentským ambasadorům tak může být náš přístup k zahraničním studentům vskutku individuální.


Moc děkujeme za vaši pomoc!


Martina Lilli Tvrzová (Studium humanitní vzdělanosti)


"Příležitost stát se studentským abasadorem jsem si nemohla nechat ujít. Práce a komunikace s lidmi je mou esencí a spolupráce se zahraničním oddělením FHS mě v tom jen utvrdila. Rozmanité prostředí lidí je zábavné pozorovat a to především v prvních stydlivých okamžicích, kdy se studenti „oťukávají” na orientačních týdnech. Jako ambasador jsem se jistě zlepšila ve své organizovanosti a vypilovala své komunikační dovednosti. Hlavně jsem si ale u spolupráce se zahraničními studenty užila spoustu srandy."


Martin Dolský (Studium humanitní vzdělanosti)


Michaela Horná (Studium humanitní vzdělanosti)


"Když mě Véronique oslovila s tím, jestli nechci být pro letošní semestr ambasadorkou pro nové zahraniční studenty, byla jsem nadšená. Zároveň jsem ale měla obavy, jestli budu umět vše správně říct anglicky, jestli budou studenti v pohodě a jestli se vyznám na pojišťovně. Vše jsme ale společně zvládli a krom povinností byla i zábava. Když se teď potkáme ve škole, máváme na sebe přes půlku chodby a když je čas, prohodíme pár vět. Sama pro sebe jsem si odnesla zkušenosti, které snad brzy využiju při svém Erasmu."


Tereza Kostlánová (Studium humanitní vzdělanosti)


"Kromě neocenitelné možnosti poznat nové lidi z různých koutů světa, a kromě toho, že mě to moc bavilo, mi pomoc s organizací orientačního týdne ukázala, že jsem schopna určitého vedení skupiny lidí, což je dle mého názoru velmi užitečná vlastnost do mého budoucího života. Navíc jsem získala spoustu nových přátelských kontaktů z mnoha různých zemí světa, včetně města, kam pojedu na Erasmus, což je vždy obrovskou výhodou."


Adéla Procházková (Sociální a kulturní ekologie)


Marie Sojková (Sociální a kulturní ekologie)


Klára Šedivá (Studium humanitní vzdělanosti)


"Nabídku ambasadorování jsem přijala, protože jsem chtěla získat zajímavou zkušenost a procvičit si cizí jazyk. Trochu jsem se bála vysvětlování zahraničním studentům v angličtině, ale bylo to úplně v pohodě, studenti jsou moc milí a se vším pomůžou. Navíc jsem rozšířila okruh svých přátel a (pro mě nečekaně) jsem se taky skamarádila se spolu-ambasadory. Byla to moc fajn zkušenost, doporučuji!"


Adam Šimek (Německá a francouzská filosofie)Poslední změna: 8. srpen 2023 12:18 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Zahraniční oddělení

Fakulta humanitních studií

Univerzita Karlova

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


+420 224 271 431


FB: Zahraniční oddělení FHS UK