14. ledna 2020

Česko-německý fond budoucnosti opět vypisuje jednosemestrální a dvousemestrální stipendia, která jsou určena studentům s mimořádným zájmem o jazyk, každodenní život, akademický výzkum a kulturu Německa. Hlásit se můžou studenti bakalářských, magisterských a doktorských programů. Účelem je rozšířit okruh lidí, kteří se v průběhu svého studia zabývají jazykem a kulturou sousední země, chtějí získat hlubší náhled do stavu vědeckého výzkumu a chtějí se účastnit vědecké výměny.

Předpokladem úspěšné žádosti je naplánování konkrétního vědeckého projektu s česko-německou tématikou. Cílem stipendijního pobytu je práce na projektu a jeho odevzdání v písemné podobě na konci pobytu. Může se také jednat o semestrální, závěrečnou nebo disertační práci.

Stipendia jsou udělována na jeden anebo dva semestry, a začínají vždy v zimním semestru. Studenti bakalářského programu mají nárok na 650 eur měsíčně, studenti magisterských a doktorských programů na 800 eur měsíčně.

Požadované dokumenty:

• nástin projektového záměru

• kopie maturitního vysvědčení

• doporučení pedagoga domovské vysoké školy

• potvrzení pedagoga hostitelské vysoké školy o přijetí ke studiu (student si univerzitu hledá sám)

• strukturovaný životopis

• přehled o dosavadním průběhu studia, členěný podle semestrů

• osvědčení o znalosti jazyka

• plánovaný rozvrh přednášek, seminářů, kurzů atd.

Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2020. Více informací najdete na stránkách Česko-německého fondu budoucnosti.